Ekonomika (Pátek, 3. července 2020 21:56:39)

Invalidní sestry žijí v jedné malé místnosti, pomozte jim

Úplně samy a bez peněz se ocitly dvě těžce nemocné sestry, které trpí svalovou distrofií. Jak už z Televizních novin víte, starší z nich skončila před dvěma měsíci v nemocnici a nepohne celým tělem. Nedávno ji propustili domů. Protože nemá kam jít, ujala se jí nemocná sestra. Společně teď žijí v jedné místnosti.

Ještě minulý měsíc ležela Renáta Vostrá na nemocničním lůžku. Aby vůbec mohla dýchat, lékaři jí provedli tracheotomii. Kvůli otvoru v krku nemohla mluvit. "Je to hrozná bezmoc, vidět ji ležet, když nemůžu pomoct," říká Ivana Bednaříková, sestra Renáty.

 

Díky takzvanému mluvítku, které dostala zhruba před týdnem, si teď konečně může se sestrou alespoň trochu popovídat. Její zdravotní stav se ovšem podle lékařů už nikdy nezlepší. Ale není důvod k tomu, aby zůstávala v nemocnici. Jenže kvůli tomu, že Renátu opustil manžel, nemá kam jít.

 

"Člověk se snaží tři týdny bojovat o to, aby přežila, tak přece ji nedám na LDN. Jsem udělala maximum, aby mohla být alespoň přechodně u mne," říká Ivana.

 

Vážně nemocné sestry tak zůstaly samy v bytě o jedné malé místnosti. Z rodiny nemají nikoho, kdo by jim pomohl. Renáta přitom nemůže zůstat minutu bez dozoru. Kvůli nehybnosti si nepodá ani vodu. Navíc hrozí, že se začne dusit. Asistentku sice sehnala, z čeho ji zaplatí, zatím netuší.

 

"Náklady na asistentky a nutné pomůcky nás vychází na 50 tisíc měsíčně. Nevíme, jak přežijeme," říká Ivana a dodává: "zatím jsme sehnali 15 tisíc, je to problém."


Pokud chcete Renátě s Ivanou pomoct, můžete je zasponzorovat na účet číslo 777 777 222/0800, variabilní symbol je 736 201 4132.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Beznohá hvězda internetu: Mladík si hraje na zombie a děsí lidi!

Výměna manželek: Domácnosti vládne panovačný invalida! Podívejte se na to dusno a řev

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.