Ekonomika (Úterý, 7. července 2020 21:05:01)

Hyeny na silnicích: Pozor na lovce nehod, oškubou vás!

Čím dál častěji se u bouraček objevují takzvaní lovci nehod, kteří sami nabízejí okamžitou pomoc. S nabídkou, že za účastníky nehody s pojišťovnou vše vyřeší a auto nechají opravit, žádají po řidičích plnou moc.

Většinou ale zapomenou dodat, že si za opravy účtují vysoké sumy, které pak pojišťovny většinou odmítají proplatit. Kdo se s takovými lovci nehod někdy setkal, nechce to už zažít. Stejně jako pan Šedivý. Po nehodě byl v šoku, přivítal jakoukoli pomoc. Tu mu nabídl nehodář, který se na místě velmi rychle objevil.


"Přijel vůz s označením dopravní nehody, který mi nabídl nějakou pomoc s tím, že mi auto odvezou do servisu, podepíšu nějakou plnou moc a auto v podstatě opraví," popisuje napálený pan Šedivý.


Jenže teď už auto půl roku nemá. Pojišťovna totiž opravu odmítla uhradit. Zdála se jí předražená. Zřejmě o desetitisíce. Tyto společnosti totiž účtují často pojišťovně díly a práci, která nebyla provedená.


Přitom stačilo, aby pan Šedivý zavolal asistenční službu své pojišťovny a ušetřil by si problémy i spoustu peněz. Asistenční služba je totiž zahrnutá v ceně povinného ručení.

Pozor na pojištění "zdarma" v autobazarech, zaplatíte za něj balík


Zákon je bohužel na lovce nehod krátký a je jen na řidičích, aby důvěryhodně vyhlížejícím supům silnic nenaletěli. A jak lovce nehod poznat?


Pokud vám u nehody nabídne pomoc cizí asistenční služba, rozhodně nic nepodepisujte a volejte vždy tu svoji. Pokud neznáte číslo své asistenční služby a nemáte ho na nálepce, kontakt najdete vždy v zelené kartě s povinným ručením. Pokud jste už takto lovcům nehod naletěli, začněte to řešit s pojišťovnou co nejrychleji.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.