Ekonomika (Pátek, 3. července 2020 21:38:13)

Čechy stále častěji trápí blázniví sousedé. Jsou i nebezpeční

Na TV NOVA se stále častěji obracejí lidé, kteří mají ve své blízkosti psychicky nemocné - ať už příbuzné nebo sousedy. Případ muže, který včera nahý běhal po sídlišti v Zeleném Údolí v Liberci, byl příkladem, jak může být takové soužití problematické a mnohdy i rizikové.

Bohužel takové případy nemívají snadné ani rychlé řešení. Izolovat člověka, který třeba nikomu neublížil, ale přesto je potenciálně nebezpečný, může trvat i roky. Ale než se tak stane, může dojít i k tragédii.


Jako třeba ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde podivínský soused vyhodil dům do povětří. Spolu s ním zemřelo v sutinách 5 lidí. V Litomyšli je zase postrachem žena, která mimo jiné napadla dítě v kočárku železnou tyčí.


V Blíževedlech pro změnu pomatený muž zaplnil zděděný dům odpadky a starostce vyhrožoval, že vyvraždí celou její rodinu. A naposledy včera v Liberci psychicky nemocný muž lítal po sídlišti nahý a halekal na všechny kolem.


Záchranáři ho odvezli na psychiatrii, kde byl zatím hospitalizován. Policie už jeho chování vyšetřuje jako výtržnictví. Když se ale muž bude chtít vrátit, nic mu v tom nezabrání. Ani policisté.

VIDEO: Naháč pobíhal na sídlišti v Liberci! Místní z něho mají strach


Bezzubé je i družstvo nájemníků. Na kobereček si chce zatím předvolat asistentku podivína, která měla na muže dohlížet, aby léky užíval. Vystěhovat ho ale nebude snadné. Byt mu totiž patří. A soudy jsou pomalé.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.