Ekonomika (Pátek, 3. července 2020 20:58:55)

SAMOSBĚR ŠVESTEK: Plný košík za pár korun! PŘEHLED

Švestková sezóna je v plném proudu. Pokud chcete kvalitní české ovoce, nakupte si je v ovocných sadech. Vyjdou vás levněji než ty ze supermarketů! Podívejte se na velký přehled, kde a za kolik švestky seženete!

Využití švestek je v Česku opravdu široké. Oblíbené jsou v koláčích, v ovocných knedlících, jsou z nich výtečná povidla nebo pálenky. Skvělé jsou i v syrovém stavu.


Kromě toho, že dobře chutnají, jsou i zdravé. Léčí revmatismus, dnu, onemocnění ledvin, jater a krevního oběhu. Velmi účinné jsou při střevních problémech a zácpě. Pomáhají také chránit srdce a cévy, snižují hladinu cholesterolu.VELKÝ průvodce ZAVAŘOVÁNÍM: Jak udělat švestková povidla jako od babičky?


Pokud si plánujete švestky koupit ve velkém a udělat si zásoby třeba do mrazáku na celý rok, doporučujeme toto ovoce nakoupit v sadech. Nejen že máte zaručenou českou kvalitu, ale zároveň vás vyjdou o dost levněji než v supermarketech, kde je seženete teď v sezóně v průměru kolem 30 Kč.

 

V sadu, kde jsou umožněné samosběry, zaplatíte většinou o polovinu méně, ale také třeba jen pět korun za kilogram.


Kam pro švestky a za kolik je nakoupíte ve vašem kraji:https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Aug2014/1676153.jpg?d41d

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 věcí, které jste nevěděli o jahodách

Bánánem proti kocovině aneb na co všechno je toto ovoce dobré

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.