Ekonomika (Úterý, 7. července 2020 20:10:11)

Jak dopadl kemp u Staňkovského rybníka?

Prázdninový inspektor televize Nova se nezastavil, a to ani v dnešním tropickém dni. Role inspektorky se tentokrát ujala Michaela Klárová a natáčela v autokempu u Staňkovského rybníka, v jižních Čechách.

Líné, bezstarostné odpoledne. Pohodička u Staňkovského rybníka. Z několika kempů, které jsou kolem nejdelšího českého rybníka rozesety, si vybíráme tenhle - u Kosů. Lidi se sem prý rádi vracejí.
 

"Jsme ze středních Čech od Nymburka a jezdíme sem, každý rok, už asi deset let," říká Pavel Mareš, jeden z návštěvníků kempu. Miluše Kubátová z Mladé Boleslavi je tu už po osmnácté. Poslední roky preferuje pohodlí a bydlí v chatce: "Kuchyňka, nádobí, vybavení perfektní, všechno tady je," líčí podmínky v chatkách.

 

Kromě chatek, které jsou chloubou pana domácího - prý je vlastnoručně vyráběl - složíte hlavu v maringotce, přívěsu, nebo klasicky pod stanem.

 

"Osoba čtyřicet, auto čtyřicet, stan čtyřicet, chatička na týden za pět tisíc korun," sděluje nám ceny Eva Kosová, provozovatelka kempu.

 

Pro zajímavost, za chatkami je zbytek pohraničního opevnění - tak zvaný řopík. Zpět ale do kempu. K dispozici jsou dvě pláže, pro děti je tu hřiště.

 

Dospěláci mají děti nadohled z místního kiosku, kde dokonale zaženou žízeň. Když se náhodou zatáhne, je tu hospůdka s výhledem. Meny sice není jako v interhotelu, hlady tady ale rozhodně neumřete. Na objednávku - den předem vám dokonce uvaří i luxusní oběd.

 

Sociální zázemí nekopíruje módní trendy, dvakrát denně tady ale šůruje uklízečka. Sprchy jsou za dvacku, teplá voda celý den.

 

Staňkovský rybník je také rájem rybářů. Za dvě stovky tady totiž mají povolenky. Rybáři se pak mohou před svými manželkami ukrýt kamkoliv kolem rozlehlého dvěstěčtyřicet hektarů velkého rybníka. K zapůjčení je i loďka. Podtrženo sečteno je kemp parádní, ale pořád je co zlepšovat a proto letos udělujeme stříbro.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.