Ekonomika (Úterý, 7. července 2020 20:26:06)

Vybíráte dovolenou po internetu? Pozor, může vás přijít draho!

Výběr dovolené přes internet je velmi pohodlný, ale nemusí být vždy levnější, jak se předpokládá! Jedním nerozvážným kliknutím můžete přijít o desetitisíce!

V poslední době si řada lidí zvykla na pohodlné internetové objednávání nejenom zboží, ale i zahraničních zájezdů. I když se může zdát, že díky internetu lze najít levnější dovolenou, než by vám nabídli v kamenných cestovních kancelářích, jsou případy, kdy se to naopak nevyplatí!


Někteří si totiž při výběru dovolených objednají současně dvě na stejný termín v domnění, že pak jednu z nich po uváženějším výběru zruší. A právě to se vám nemusí vyplatit. I když nemáte podepsanou žádnou smlouvu, cestovní agentura po vás může požadovat storno poplatek. 


Takové případy se týkají například při výběru dovolené u německých cestovních agentur. Proto doporučujeme důkladně si pročíst obchodní podmínky. Stačí totiž vyplnit jméno, e-mail a kliknout na políčko závazně objednat. Smlouva tak i bez podpisu nabývá platnosti a tím se k ní vztahují veškeré storno podmínky jako ke klasické papírové smlouvě. Ty se mohou vyšplhat i na 100% z uvedené ceny zájezdu.


Jak správně vybrat CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ? Návod a kalkulačka

Pokud tedy budete vybírat zájezd ze zahraničních internetových stránek, mějte na paměti, že uzavření smlouvy se bude řídit podle práva dané země a může být tak velmi obtížné přesvědčit prodejce, že jste si zájezd objednali omylem. 


Podobným jednáním už nemůžete být překvapeni ani v České republice. Podle nového českého občanského zákoníku je totiž možné uzavřít smlouvu bez podpisu přes internet například právě kliknutím na políčko "závazně objednat". Dávejte si tedy velký pozor, co potvrzujete a čtete si pozorně obchodní podmínky, aby vás vaše vysněná dovolená nakonec  nezruinovala.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.