Ekonomika (Čtvrtek, 28. května 2020 17:44:47)

Nevycházíte s penězi? Tady je 10 RAD, JAK UŠETŘÍT TISÍCE KORUN!

Řešíte doma každou korunu, žijete od výplaty k výplatě a nevíte jak uspořit? Začněte drobnými uspornými opatřeními v domácnosti, které vám nakonec v součtu mohou přinést i tisíce!

Ceny za zboží rostou, ale vám v zaměstnání ne a ne přidat? Přestože neutrácíte za zbytečnosti, i tak se vám nedaří z výplaty ušetřit ani korunu? Pokud chcete, aby se rodinný rozpočet začal pohybovat v kladných hodnotách, zkuste spořit na správných místech. I když se vám rady budou zdát jako maličkosti, v součtu vám nakonec mohou přinést do rodinné kasičky i několik tisíců.

 

Úspora energie

 

Vyhledejte si na internetu srovnávače energií (doporučujeme Finanční rádce) podle kterých zjistíte, zda máte opravdu nejlevnějšího dodavatele. Pokud tomu tak nebude, změňte ho! Právě teď před topnou sezónou je ten nejlepší čas! Výměna dodavatele může trvat až tři měsíce, než skončí výpovědní lhůta a zařídí se další formality. Právě tato úspora vám může přinést do rodinného rozpočtu nejvíce. Pokud si nebudete s výměnou dodavatele energií vědět rady, využijte služeb již zmiňovaného Finančního rádce TN.cz a kalkulačky, které vám pomohou se srovnáním a výběrem.

 

Nepřetápějte doma

 

Omezit výdaje můžete i při samotném vytápění - před odchodem z domu se snažte radiátory snížit na menší teplotu, dbejte na dobré těsnění dveří a oken, aby vám teplo zbytečně neunikalo, topení pravidelně odvzdušňujte a nezakrývejte nábytkem ani jinými věcmi, aby teplo lépe proudilo.

 

Sprcha místo vany

 

Výdaje za vodu ušetříte například výměnou koupání ve vaně za sprchování. Existují i speciální úsporně hlavice, které se šetřením vody pomohou. 

Pozor! Právě teď můžete ušetřit! Nechte si zaplatit KOTEL. PŘEHLED PO KRAJÍCH

Šetřete při nákupu

 

Šetřete i při nakupování - napište si předem seznam, co opravdu potřebujete a co je právě v akci. Vyvarujte se věcem, bez kterých se zrovna obejdete a nebudou vám doma chybět.

 

Úsporné žárovky

 

Snižte spotřebu elektřiny používáním úsporných žárovek a energeticky úsporných domácích spotřebičů - ideálně tedy s označením A+. (Úspornou pračku můžete vyhrát ZDE.)

Levné e-shopy

 

K nákupům využívejte e-shopy - nikam nemusíte jezdit ani chodit. Požadované zboží můžete nakoupit výrazně levněji, než v kamenných obchodech. Řada e-shopů nabízí dopravu zdarma.

 

Slevové portály

 

Využijte i slevových portálů, na kterých se dá výrazně levněji pořídit, jídlo, spotřební zboží, služby, oblečení nebo krmivo pro psy.

Zapomeňte na úsporný režim spotřebičů. Odpojte je ze zásuvky!

 

Šetřete za výpisy

 

Pokud máte internet, nechte si zasílat faktury a výpisy elektronickou formou. Snížíte tak poplatky za poštovné. Uspořit se tím tak dá i na poplatcích za vedení bankovního účtu.

 

Sjednoťte půjčky

 

Jestliže jste si museli brát nějaké půjčky, které teď splácíte, sjednoťte je v jednu. Banky tyto služby nabízejí a vy tak ušetříte na poplatcích, a splácení bude jednodušší a přehlednější.

 

Šetřete za benzín

 

Využíváte - li k přesouvání automobil, slevte ze svého pohodlí a pokud máte možnost, zvolte raději hromadnou dopravu, která je při současných cenách benzínu o dost výhodnější. Pokud automobil ale musíte používat, peníze vám ušetří i úsporná jízda.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.