Ekonomika (Čtvrtek, 20. února 2020 16:13:47)

Dovolená se blíží! Tohle je pět nejlepších kempů v Chorvatsku. MAPA

Letní dovolená se kvapem blíží a spousta z nás se vydá k moři. Hodně pak míří do Chorvatska. Připravili jsme pro vás seznam pěti nejlepších kempů, kde se můžete ubytovat nejen pod stany, ale i v mobilních domech, bungalovech či apartmánech.

Všichni se už těšíme na letní dovolenou, spousta z nás vyrazí k moři. Stále nejvíce Čechů míří do Chorvatska a spousta zakotví v kempech. Těch je v zemi celkově 508, z toho je celkem 109 registrováno a jejich kvalita je garantována.
 

Právě na těchto 109 kempů se zaměřil německý autoklub ADAC společně s nizozemským ANWB a výsledky jejich testu zveřejnil i český ÚAMK. Nutno upozornit, že chorvatské kempy nenabízejí jen ubytování pod stanem, ale také v mobilních domech, bungalovech či apartmánech.
 

Autokluby hodnotily kempy celkem v deseti kategoriích, které bodovaly na stupnici 1 až 5. Mezi hodnotícími kritérii byl například standard sanitárních zařízení, plochu kempu, nabídku koupě zboží a pohostinských zařízení, využití volného času, samotné koupání (jak v moři tak případně v bazénu), ale i kvalitu technického vybavení samotného kempu.
 

Do pětice nejlepších se dostaly tyto kempy: CampingIN Park Umag, Camping Lanterna (Poreč), Camping Krk, Zaton Holiday Resort, FKK-Camping Valalta. Všech pět kempů je zároveň mezi 139 nejlepšími kempy z celé Evropy.
 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/May2014/1650968.jpg?d41d
 

https://mapsengine.google.com/map/embed?mid=zQSQZhlycz3A.kSDAKnxa_HqY
 

Oproti loňsku pak autokluby vypozorovaly u 17 kempů výrazné zlepšení služeb i dalších hodnotících kritérií. Jedná se o kempy: Mareda (Novigrad), Sirena (Novigrad), Lanterna (Poreč - Tar/Lanterna), Marina (u Rabacu), Bijar (Osor na ostrově Cres), Baldarin (Punta Križa na ostrově Cres), Čikat (Mali Lošinj na ostrově Lošinj), Slamni (Klimno na ostrově Krk), Krk (Krk na ostrově Krk), Zablaće (Baška na ostrově Krk), San Marino (Lopar na ostrově Rab), Padova III (Rab na ostrově Rab), Klenovica (Klenovica u letoviska Novi Vinodolski), Straško (Novalja na ostrově Pag), Kozarica (Pakoštane), Paklenica (Starigrad-Paklenica), Solaris (Solaris u Šibeniku).
 

ČTĚTE TAKÉ:
KUDY DO CHORVATSKA? Nejkratší, nejobvyklejší a střední trasa. Vyberte si
POZOR: V Chorvatsku se mění poplatky za dálnice! NOVÝ CENÍK!
Jiří Langmajer s Adélou Gondíkovou na dovolené: Podívejte se na ně v plavkách
Rychtář zase mlží? Prý měli jet s Bartošovou na dlouhou dovolenou

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.