Ekonomika (Pondělí, 25. března 2019 0:50:30)

Přichází sezóna rakoviny kůže! DŮLEŽITÉ RADY, jak se jí vyhnout!

Za oknem pálí sluníčko, odpolední teploty se už dávno přehouply přes dvacítku a návštěva koupaliště vypadá čím dál tím lákavěji. S teplem a sluníčkem ale přichází i sezóna melanomů.

Rakovina kůže si přitom příliš nevybírá a postihnout může skoro kohokoliv bez ohledu na věk. A zabíjí! Nepatříte třeba právě vy mezi rizikové skupiny?


Rakovina kůže hrozí především lidem se světlou pletí, kteří se velmi snadno spálí a rudí jsou už po krátkém pobytu na sluníčku. Takže zrzci a blondýnky by měli být obzvlášť opatrní.


Ohrožení jsou i lidé, kteří mají hodně pih nebo jiných mateřských znamínek. Nádor totiž často "vyroste" právě z nich. Neplatí ani známé pořekadlo, že čas zahojí všechny rány. Pokud jste se jako malí často spálili, spálení se sčítají a v dospělosti se mohou vrátit jako pověstný bumerang.

Pozor na rakovinu kůže! Jedno vyšetření vám zachrání život! SEZNAM MÍST


Rizikovou skupinou jsou pochopitelně také ti, kdo už v rodině melanom měli a dá se tak předpokládat, že k rakovině kůže mají geneticky zakódované sklony.


Pokud patříte mezi ty, kteří každoročně tráví dovolenou na jihu u moře, jste také více ohrožení. Stejně jako lidé, kterým se po 35. roce života najednou objeví pigmentové skvrny nebo znaménka na místech, kde nikdy předtím nebyly.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Slavný herec Josef Somr: V nemocnici kvůli rakovině!

Krásná jen v šatech: Bývalá modelka ukázala nahé tělo po rakovině

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.