Ekonomika (Pondělí, 23. září 2019 7:12:14)

Zveřejnili příjmy Obamy a Putina! To budete koukat!

Jsou to nejmocnější muži světa. Kolik si ale za takto důležité funkce vydělají. Podívejte se na oficiální čísla.

Americký prezident Barack Obama a jeho manželka Michelle měli loni o 20 procent nižší příjmy než v roce 2012. Vyplývá to z daňového přiznání, které tento týden zveřejnil americký Bílý dům, píší tvnoviny.sk


Manželé Obamovi v roce 2013 vydělali 481 tisíc dolarů (9 milionů korun). V roce 2012 to byl přitom téměř dvojnásobek. Nižší roční příjmy způsobil slabší prodej Obamových knih, což je prezidentův největší zdroj příjmu.
 

Za výkon funkce Obamovi náleží přesně 400 tisíc dolarů za rok (7,7 milionu korun). Méně peněz dali Obamovi vloni na charitu - necelých 60 tisíc dolarů (1,1 milionu korun). Na daních přitom zaplatili přes 98 tisíc dolarů (1,9 milionu).
 

Kolik berou kněží? To budete koukat! Kardinál Duka to prozradil


O dva miliony rublů méně loni vydělal i ruský prezident Vladimir Putin. Jak vysvětlil jeho mluvčí Dmitrij Peskov, markantní rozdíl v příjmech způsobilo, že v roce 2012 Putinovi vyplatili nevyčerpanou dovolenou, takže jeho příjem v tom roce dosáhl 5,8 milionu rublů (3,2 milionu korun), zatímco loni to bylo 3,67 milionu rublů (2 miliony korun).
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.