Ekonomika (Pondělí, 23. září 2019 6:52:00)

NOVÁ APLIKACE: Zadáte název webové stránky a hned zjistíte, jestli je bezpečná

Svět internetu zachvátila panika kvůli chybě v šifrovacím kódu SSL. Odborníci nyní sestavili seznam, díky kterému si nyní můžete ověřit, jestli jste v ohrožení i vy.

Kvůli chybě můžeme přijít o všechno. Hackeři můžou zaútočit na internetové bankovnictví a vysát nám z banky peníze. Můžou se i dostat k našim citlivým datům, číst naše maily, odposlouchávat internetovou komunikaci, zjistit, které stránky jsme si prohlíželi, či co jsme stahovali z internetu.
 

Za vše může chyba v SSL šifrování. To se používá k ochraně dat při jejich internetovém přenosu. Ta ale selhala. Experti proto doporučují: ihned si změňte všechna důležitá hesla. Teď sestavili už i seznam serverů, u kterých se chyba vyskytla. Pokud jste tyto portály v poslední době navštívili, pravděpodobně se problém týká i vás, zvlášť pokud na nich máte nějaký účet.
 

BEZPEČNOST SERVERU SI MŮŽETE OVĚŘIT TADY (Stačí vyplnit kolonku a kliknout na Go!)


https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Apr2014/1638035.jpg?d41d
 

Už je jasné, že v ohrožení jsou i české servery. U některých z nich je opravdu důležité si heslo změnit. Týká se to i nejpoužívanějšího českého portálu seznam.cz. V nebezpečí ale jsou ale i uživatelé portálů aukro.cz, csfd.cz a řady dalších.


Ze zahraničních to jsou velké Yahoo.com, Flickr.com nebo Mail.com. Zatím ale není jasné, jestli chyby, která se na nich vyskytla, skutečně někdo neužil.
 

Změňte si hesla! Internet ohrozila závažná chyba! Můžete přijít o peníze i e-maily


Šifrování SSL využívají webové servery, elektronická pošta, chatovací programy i poskytovatelé virtuálních privátních sítí (VPN).
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zakáží lékaři počítače? Wi-fi signál zabíjel a Evropou se šíří panika

Facebook má novou funkci: Můžete se označit za transexuála

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.