Ekonomika (Pondělí, 23. září 2019 7:14:38)

Facebook opět naštval uživatele! Ruší chat!

Facebook chce donutit uživatele používat aplikaci Messenger, kterou před časem velmi draze koupil. Podporu chatu v hlavní aplikaci proto největší sociální síť na světě plánuje vypnout.

Naštvaní jsou nejvíce lidé, kteří ovládají sociální sítě pomocí chytrých telefonů. Společnost jim již začala posílat upozornění, informoval portál tvnoviny.sk. Zprávu již dostala většina uživatelů v Evropě.
 

Pokud si i nadále budou chtít dopisovat se známými, musí si do mobilu stáhnout aplikaci Messenger. Týká se to zejména uživatelů smartphonů s operačním systémem iOS a Android.
 

Výjimkou budou ze začátku Androidy s velmi malým úložným prostorem a telefony i tablety se systémem Windows. S těmito zařízeními budou moci lidé i nadále chatovat přímo v aplikaci Facebook.
 

"Chodím na Facebook přes iPhone a nevidím důvod, proč bych si měl kvůli chatování instalovat nějakou novou aplikaci," zlobí se Jirka z Písku. "Proč zase něco mění? To nemůže být Facebook chvíli beze změn," ptá se například Katka z Prahy, která naráží na to, že facebook před časem zcela změnil podobu facebooku ve webových prohlížečích.
 

Facebook zase mění VZHLED! Uživatelé zuří! Jak se líbí vám? ANKETA


Aplikace Messanger i hlavní aplikace Facebook fungují Androidech jinak než na iOS. Předpokládá se proto, že i změny na obou platformách budou rozdílné. iOS je například specifický tím, že už nyní přepíná uživatele z jedné aplikace do druhé jediným klikem (v případě, že mají obě aplikace nainstalované).
 

Facebook před časem koupil aplikaci Messanger za 16 miliard dolarů a zřejmě se mu zatím investice nevrací v takové podobě, jakou si představoval.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Facebook má novou funkci: Můžete se označit za transexuála

Facebook zahlcuje nová mánie. Ale není pro každého!

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.