Ekonomika (Pondělí, 23. září 2019 6:51:51)

Na jaká telefonní čísla nevolat, abyste nepřišli o tisíce?

Chystáte se volat na nestandardní telefonní linku začínající číslem 8 nebo 9? V tom případě zpozorněte a přesvědčte se, jestli vám tento hovor nevyprázdní peněženku!

Pokud si myslíte, že volání na telefonní čísla začínající číslem 8 jsou vždy zadarmo, jste na omylu. Toto pravidlo totiž neplatí pro všechny kontakty začínající osmičkou. Zadarmo voláte pouze v případě, že za číslem 8 jsou dvě nuly. Jedná se o takzvanou zelenou linku a za tento hovor nic platit nebudete. 


Existují ale telefonní čísla, která začínají číslem 8 a pokračují jiným číslem, než jsou nuly. A právě to jsou ty případy, kdy si za hovor zaplatíte. Jedná se o takzvané modré a bílé linky. Ty využívají například banky. Cena hovoru za minutu se v těchto případech  pohybuje okolo 4 Kč. O platbu hovoru se dělí volající a volaný. Pokud tedy plánujete delší hovor například s vaší bankou, připravte se na to, že vás hovor bude něco stát.


https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Apr2014/1636541.jpg?7e0a


Podle serveru dTest obzvlášť obezřetní byste měli být v případě, že budete volat na kontakty začínající číslem 9. Než začnete taková čísla vytáčet, důkladně si prověřte, kolik vás minuta tohoto hovoru bude stát, abyste se později nedivili účtu, na kterém budou částky přesahující tisice korun.


Vysoké ceny za hovor se obávat nemusíte v případě, kdy za devítkou bude jakékoliv jiné číslo než nula. Jedná se zpravidla o neveřejná čísla. Tyto linky využívá například policie, armáda nebo české dráhy. Zaplatíte stejně, jako byste volali na běžná telefonní čísla.


Konec poplatků za roaming. Volání po Evropě bude za domácí ceny

Zpozornějte, jakmile za devítkou uvidíte nulu! Právě tato čísla vás mohou během pár minut připravit o nemalé částky. Existují pravidla, jak hned zjistíte, kolik by vás hovor mohl stát. 


Začáteční dvojčíslí 90 označuje zpoplatněnou linku. Třetí číslo určuje charakter služby a 4. a 5. cenu hovoru. Velký pozor si dejte, pokud bude telefonní číslo začínat trojčíslím 905, cena hovoru bude totiž desetinásobek částky, kterou určují čísla na 4. a 5. pozici. 


https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Apr2014/1636545.jpg?d41d

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak zachránit utopený mobil? Chce to rychle jednat

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.