Domácí + politika (Sobota, 24. října 2020 8:39:29)

Vláda musí počkat, zda jednotlivá opatření zabrala, tvrdí Hamáček

Přestože počet nových případů nákazy koronavirem neustále roste, podle ministra vnitra a šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčeka (ČSSD) se neplní ty nejhorší scénáře. Podle něj vláda nyní musí počkat, zda zavedená opatření měla nějaký účinek.

Od čtvrtku platí v České republice přísnější opatření v boji proti koronaviru. Ta představil ve středu ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Týkají se například otevírací doby hospod, barů a restaurací, nebo počtu účastníků na hromadných akcích.


Ministr vnitra Jan Hamáček TV Nova potvrdil, že policisté už mají instrukce a budou hlídat, zda se jednotlivá opatření dodržují. "Policie má instrukce a už kontroluje platná opatření. Každý den policisté provedou přibližně čtyři tisíce kontrol a řeší kolem 130-150 přestupků,“ nastínil Hamáček.

 


Podle ministra vnitra však musí vláda se zaváděním dalších opatření zatím počkat. "Musí se vyhodnotit, zda zabrala stávající opatření a pak se vláda může uchýlit k dalším omezením. Nějaká doba však bude potřebná na vyhodnocení,“ doplnil Hamáček. Důležitá budou čísla za čtvrtek a pátek.


Hamáček však uvedl, že kompenzace podnikatelům, kterých se dotkl koronavirus, aktuálně není na programu. "Nyní řešíme masivní nárůst nakažených a kompenzace přijdou na řadu až zjistíme, jak vážná situace je,“ uzavřel Hamáček.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.