Domácí + politika (Středa, 23. září 2020 7:54:55)

Zájem o cyklistiku v Česku stoupá. K výletu lákají tyto oblíbené cyklostezky

Zájem o cyklistiku a koupi kola v tomto roce stoupl o více než polovinu. Většina prodejců kol hlásí vyprodané sklady. Redakce TN.cz si pro vás připravila přehled těch nejoblíbenějších tras v Česku.

Labská stezka

Labská stezka je jednou z nejdelších cyklostezek, která vede podél Labe až do Německa. V Česku měří zhruba 370 km a protíná panenskou přírodu českého Švýcarska. Po celé délce je možné narazit na spoustu památek - zámek Kuks či hřebčín v Kladrubech.


Cyklostezka Ohře

Patří k jedné z nejatraktivnějších cyklostezek u nás. Cyklostezka Ohře měří 300 km a vede od Chebu až po Karlovy Vary. Po cestě může člověk pozorovat krásy západočeské přírody v čele se Svatošskými skalami a navštívit například středověký hrad Loket. Trasa se dá podle náročnosti rozdělit na několik etap.

 

 

 

 

Moravské vinařské stezky

Unikátní sítí cyklostezek jsou Moravské vinařské stezky, které jsou celkem dlouhé 1250 km a propojují přes 300 vinařských obcí na Jižní Moravě. Příjemná atmosféra moravských vinic a sklípků dělá z jízdy nezapomenutelný zážitek, ať už vyrazíte z Brna či Mikulova.

 

Barokní cyklotrasy na Plzeňsku

Plzeňsko je velmi bohaté na barokní památky a právě proto zde vede několik tématických tras. Všechny mají společný bod a tím je město Plasy se známým cisterciáckým klášterem. Na kole se můžete vydat po širokém okolí po trasách Baroko 1, Baroko 2 a Baroko 3.

 

 

Javornické okruhy

Javornické okruhy jsou sítí cykloturistických tras, které dopřejí ten pravý zážitek z jízdy. A to jak milovníkům klidné jízdy, tak i nadšencům na horských kolech. Okruhy nabízí 12 tras, které jsou rozdílné jak délkou, tak i náročností stoupání. Během jízdy je možné pozorovat krásky Národního parku Šumava a jeho horských masivů. Podél trasy se nachází také mnoho středověkých hradů a starých zlatokopeckých štol.

 

Po hřebeni Radhoště

Trasa vede přes nejznámější dominanty Beskyd. Cesta vede po většinu trasy po kvalitním zpevněném povrchu, ale mohou se objevit i náročnější části, proto je doporučováno využít horského kola. Přeceňovat své síly se mnohdy nevyplácí.

 

Cyklostezka u Baťova kanálu

Baťův kanál je lemován cyklostezkou dlouhou více než 80 kilometrů. Stezka je vhodná jak pro cyklisty, tak i in-line bruslaře. Na své si přijdou především rodiny s dětmi, jelikož celá cyklostezka je asfaltová a vede po rovině. V okolí se nacházejí památky - například zámek Buchlovice, hrad Buchlov, zámek v Kroměříži nebo Výklopník.

 

 

Stezka železné opony

Úctyhodných 800 km dlouho trasu můžete projet také v českém pohraničí. Stezka železné opony vede podél hranic s Německem a Rakouskem a nabízí cyklistům zážitek z bývalé vojenské cesty, která byla postavena v komunistické éře. Cestou člověk nalezne historická muzea, památky a další zajímavosti spojené s dobou totality.

 

Anketa

Jezdíte často na kole?

Hlasovalo 153 lidí.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.