Domácí + politika (Čtvrtek, 6. srpna 2020 9:26:40)

Postrkování ve Sněmovně. Kalousek se u pultíku přetahoval o transparent

Sněmovna musela v úterý odpoledne přerušit své jednání poté, co se Miroslav Kalousek (TOP09) několikrát pokusil vyhodit z jednací síně transparent All Lives Matter, který si na jednání přinesl poslanec Lubomír Volný (JAP).

Volný chtěl vyzvat Sněmovnu, aby vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je americké heslo Black Lives Matter rasistické. Volný si pro demonstraci svého návrhu postavil před řečnický pultík velkou ceduli s nápisem All Lives Matter a dokonce si oblékl i černé tričko se stejným sloganem.

 

Volného počínání se nelíbilo Kalouskovi, který se pokusil ceduli několikrát odnést a vyhodit z jednací síně ven. Učinil tak třikrát po sobě, a tak se Sněmovna rozhodla jednání kvůli rozruchu nakonec přerušit.

 

"Já jsem si nestihl ani zapsat bod a už se něco děje," postěžoval si smutně předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

 

 

"Myslím si, že tento incident není ani třeba nijak komentovat. Na půdě Poslanecké sněmovny si každý může říkat co chce, ale za svou 20letou praxi jsem se setkal s transparenty ve Sněmovně pouze dvakrát. Prvně to byl premiér Babiš, teď kolega Volný. Myslím si, že pokud má člověk právo a je schopen formulovat své vlastní věty, tak nepotřebuje být doprovázen nějakými velkými plakáty," vyjádřil se pro TN.cz Miroslav Kalousek. 

 

 

Do situace se nakonec vložil i poslanec Marián Bojko (JAP), který začal do Kalouska strkat ramemen, aby mu zabránil v opětovném pokusu o sebrání transparentu. 

 

"Dovolím se omluvit za hrubé chování pana kolegy Kalouska, netušil jsem, že to bude právě on, kdo jako první dá najevo, že ne na všech životech záleží," prohlásil nakonec Volný ve Sněmovně.

 

Anketa

Souhlasíte s chováním Miroslava Kalouska (TOP9)?

Hlasovalo 290 lidí.

 

"Poslanec Kalousek právě ve Sněmovně hází a snažil se zničit transparent All Lives Matter. Můžete mi vysvětlit, co je na tomto hesle rasistického či nehumánního. Či na jakých životech tedy nezáleží?" vyjádřil se na twitteru Václav Klaus mladší (Trikolóra).

 

Black Lives Matter je aktivistické hnutí ve Spojených státech, které se do povědomí dostalo v poslední době, jelikož bojuje proti policejní brutalitě a rasové nerovnosti ve společnosti. Naopak slogan All Lives Matter je často spojován právě s kritikou hnutí Black Lives Matter.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.