Domácí + politika (Úterý, 29. září 2020 2:52:11)

Na Českolipsku se zbortila jeskyně, sutiny prohledávali specialisté se psy

V Lindavě se ve středu odpoledne zbortila jeskyně. Na místo okamžitě vyrazili hasiči včetně speciální skupiny se psy, kteří jsou vycvičení na vyhledávání lidí v sutinách. Průzkum neodhalil, že by byl někdo zasypaný.

Ve středu odpoledne vyjelo do Lindavy, kde se zbortila jeskyně, hned několik jednotek hasičů. Nebylo jasné, jestli v jeskyni v té době někdo nebyl.

 

"V současné chvíli na místě probíhá průzkum. Na místo vyjíždí také Kynologická skupina HZS LK se psy specializovanými na sutinové vyhledávání," potvrdili hasiči.

 

V okolí Lindavy je celá řada menších i větších jeskyní. Známým komplexem jeskyní jsou například Pekelné doly, které jsou mezi Velenicemi a Svitavou.

 

 

Hasiči následně upřesnili, že se jedná o utržený skalní blok pískovcové jeskyně. Místo bylo zajištěno tak, aby se nikdo nedostal do nebezpečí. Průzkum stále probíhá.

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2020/2366813.jpg?d41d

Místo zborcené skály prohledávají kynologové se psy.

 

"Místo bylo prohledáno dvěma kynologickými týmy se specializací na sutinové vyhledávání s negativním výsledkem. Nález osob v sutinách nebyl potvrzen," doplnili před třetí hodinou hasiči Libereckého kraje.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.