Domácí + politika (Úterý, 29. září 2020 2:01:46)

Užívají si volno, nebo pracují? Na svazích můžete narazit na policisty

Na horskou službu jsou návštěvníci lyžařských areálů zvyklí, nově ale můžete během zimních sportovních radovánek potkat také policisty na lyžích. Co je v horách jejich úkolem?

Návštěvníci lyžařských areálů se mohou setkat s policisty nejen, když řeší plynulost provozu, ale nově také na svahu nebo oblíbených běžkařských trasách. S novinkou přišly Beskydy a Jeseníky.

 

Jedná se o policisty ze speciální pořádkové jednotky, kteří již mají zkušenosti s pohybem na lyžích. Preventivní projekt Bezpečně na horách byl finančně podpořen Krajským úřadem Moravskoslezského kraje.

 

 

"Policejní lyžařské hlídky dohlíží na lyžaře a snowboardisty, zda svým jednáním neohrožují ostatní osoby, i na bezpečnost na sjezdových tratích.

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2020/2350485.jpg?d41d

 

Policisté touto preventivní činností chtějí u sportujících osob zvýšit právní povědomí, respektování pravidel FIS a zároveň dodržování bezpečného pohybu a předcházet různé majetkové trestné činnosti," vysvětlila Pavla Jiroušková z oddělení tisku Policie Moravskoslezského kraje.

 

 

Policisté jsou vybaveni nejen na sjezdové lyžování, ale také pro skialpinismus. Za úkol mají preventivně monitorovat nejen sjezdovky, ale také zajištění chat a rekreačních objektů v nepřístupném horském terénu. Budou rovněž pomáhat Horské službě České republiky při pátrání po hledaných osobách.

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2020/2350486.jpg?a908

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.