Domácí + politika (Středa, 3. června 2020 1:11:38)

Poslední cesta zlatého slavíka vedla z katedrály do Motola

Po skončení zádušní mše v katedrále sv. Víta se rodina Karla Gotta přesunula do pražského motolského krematoria. Podle informací deníku Právo se rodina rozhodla nechat jeho ostatky zpopelnit. Na převoz přísně dohlížela policie.

Rakev byla okamžitě po ukončení mše převezena pryč. "Z hlediska uchovávání ostatků, které byly už v pátek a následně v sobotu dopoledne vystaveny v rakvi, v níž byly po celou dobu ochlazovány připojeným kompresorem, není možný odklad," řekl deníku Právo zdroj.

 

Rodina za policejního doprovodu odjela do krematoria v pražském Motole. Převoz také doprovázela zvýšená bezpečnostní opatření. "V sobotu odpoledne bude uzavřeno pouze krematorium, areál celého hřbitova bude jinak normálně přístupný v běžném režimu," uvedla Právu pracovnice Pohřebního ústavu hlavního města Prahy.

 

 

Kremace se zúčastnili pouze nejbližší Karla Gotta. Kde bude uložena urna s popelem, zatím není známé. Rodina tuto informaci nezveřejnila. Možným místem je Újezd u svatého kříže, kde se nachází zpěvákova rodinná hrobka. Rodina se ale může rozhodnout i pro Vyšehradský hřbitov. Tam je pohřbena řada významných osobností.

 

 

Podívejte se na mimořádné zpravodajství TV Nova z 9. hodiny:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.