Domácí + politika (Středa, 3. června 2020 3:01:17)

S Gottem se rozloučily desetitisíce lidí! Poslední krátce před půlnocí

S legendárním zpěvákem Karlem Gottem se v pátek rozloučila veřejnost. K Paláci Žofín na Slovanském ostrově, kde byla rakev vystavena, dorazilo podle odhadů necelých 50 tisíc lidí. Mezi nimi byly i známé osobnosti, o skandál se postaral ministr dopravy.

Někteří fanoušci čekali na rozloučení s Karlem Gottem celou noc. Tmou se několikrát nesly jeho hity a kolem šesté ráno, kdy pohřební vůz přivážel rakev s ostatky, se přidal i potlesk. Hodinu po půlnoci policie uzavřela Masarykovo nábřeží a organizátoři začali rozmisťovat zábrany.

 

S úderem osmé hodiny ranní se otevřely dveře Paláce Žofín a první fanoušci začali proudit dovnitř. Celé dopoledne sahala fronta až na protější nábřeží, kolem poledne se začala situace uklidňovat. Další nával ale Žofín zaznamenal odpoledne, kdy dorazily stovky pracujících.

 

Dění v Praze jsme sledovali online:

 

Pořádný poprask vyvolal ministr dopravy Vladimír Kremlík, který dorazil na Slovanský ostrov služebním autem se zapnutými majáčky. Předběhl tak všechny čekající, za což si vysloužil kritiku veřejnosti, ale také premiéra Andreje Babiše. Později se Kremlík omluvil.

 

"Moc jsem si přál vyjádřit Karlu Gottovi úctu. Jeho písničky jsem poslouchal od dětství a mám je hrozně rád. Uznávám ale, že předběhnout čekající lidi kvůli nabitému programu bylo nevhodné a omlouvám se za to," napsal ministr na twitteru.

 

 

Kromě ministra se s Mistrem přišly rozloučit také celebrity. Nechyběl zpěvák a moderátor Ondřej Gregor Brzobohatý, zpěvačka Yvetta Simonová nebo koučka ze show Tvoje tvář má známý hlas Linda Finková. Ve frontě čekal i herec Martin Dejdar či zpěvák Janek Ledecký.

 

Herec Martin Dejdar se přišel rozloučit s Gottem:

 

Zádrhel nastal v osm hodin večer, kdy policisté uzavřeli frontu na Žofín a ostatní fanoušky už do ní nepouštěli. Stovky z nich to neodradilo a ve frontě zůstali - doufali, že se nakonec dovnitř dostanou. Organizátoři nakonec prodloužili lhůtu, do kdy se mohli lidé loučit, až do půlnoci. Ve čtvrt na jednu pak odvezla rakev s ostatky pohřební služba.


Česká republika se loučila s Karlem Gottem:

 

Velkou síň zaplnily květiny, věnce a různé vzkazy, které tam příznivci Karla Gotta přinášeli. Poctu věncem vzdali i prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou nebo premiér Andrej Babiš, ale také Ivana Gottová, která nechala u rakve vystavit obrovské srdce z růží. Jaký na něj napsala vzkaz, čtěte zde.

 

 

Dopravní komplikace, které očekávali policisté, nakonec nenastaly. Lidé poslechli pokyny a do centra přijížděli městskou hromadnou dopravou. Při výstupu ze stanice metra Anděl jim radili informátoři dopravního podniku, kteří je směrovali na správnou tramvaj a dále k Žofínu.

 


Podívejte se na páteční noční zpravodajství Televize Nova věnované Karlu Gottovi:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.