Domácí + politika (Pondělí, 17. února 2020 14:53:46)

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Těšte se na babí léto, oteplí se až na 24 stupňů!

Následující čtyři týdny budou podle meteorologů teplotně průměrné. Nejtepleji má být hned příští týden, kdy mohou přes den teploty dosáhnout až 24 stupňů. Postupně se ale ochladí až k deseti stupňům.

Příští týden bude podle měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplotně nadprůměrný. Noční teploty se budou pohybovat mezi 12 a sedmi stupni, přízemní mrazíky hrozí pouze ve vyšších polohách.

 

Denní teploty se v nadcházejícím týdnu budou nejdříve pohybovat mezi 16 až 20 stupni, v jeho závěru se oteplí až na 24 stupňů. Vypadá to tedy, že už o víkendu začalo babí léto, které ale zřejmě nebude mít dlouhého trvání.

 

Hned v druhém týdnu se totiž začne ochlazovat a teploty se budou pohybovat kolem 17 stupňů. Ještě o několik stupňů méně bude v týdnu od 7. do 13. října, který by měl být podle výhledu počasí nejchladnější. Kolem 13 stupňů bude i v dalším týdnu.

 

 

"Období jako celek by mělo být srážkově průměrné. První dva týdny budou pravděpodobně průměrné až slabě nadprůměrné s týdenním úhrnem kolem 15 mm. Ostatní dva týdny budou srážkově průměrné až podprůměrné," doplnil ČHMÚ.

 

Podívejte se na páteční reportáž o počasí: 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.