Domácí + politika (Čtvrtek, 20. února 2020 13:13:35)

Senior přehlédl kluky na přechodu v Krnově, srazil je v plné rychlosti

Starší muž v osobním autě přehlédl na přechodu v Krnově dva malé chlapce a v plné rychlosti bez použití brzdy je srazil. Jen obrovským štěstím oba chlapci vyvázli s lehkým zraněním.

Nehoda se stala ve čtvrtek před osmou hodinou ráno na ulici Říční okruh v Krnově. 74letý muž v Hyundai Atos přehlédl na vyznačeném přechodu dva chlapce ve věku kolem 12 let.

 

"Nárazem děti přepadly přes kapotu a čelní sklo automobilu na vozovku. Při tomto jim bylo způsobeno zranění lehčích charakterů s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici,“ popsal nehodu mluvčí policie René Černohorský.

 

 

Řidič při následné dechové zkoušce nenadýchal žádný alkohol. Šetření na místě prokázalo, že řidič opravdu chlapce na přechodu přehlédl, a proto ani před střetem nijak nebrzdil.

 

"Tuto skutečnost potvrdil i přímý svědek události, který uvedl, že viděl, jak se vozidlo značky Hyundai blíží k přechodu pro chodce, viděl i chlapce stát u přechodu, kdy tito začali přecházet přechod pro chodce v době, kdy byl automobil ještě daleko,“ dodal mluvčí policie Černohorský. Vše nadále prověřuje policie. Škoda na majetku byla vyčíslena na 20 tisíc korun.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.