Domácí + politika (Čtvrtek, 28. května 2020 17:04:51)

Dcerku (6) měla nechávat spát u pedofila! Od soudu dostala podmínku

Tříletou podmínku za obchodování s lidmi a ohrožování mravní výchovy mládeže dostala v pátek u pražského městského soudu čtyřicetiletá žena, která měla nechávat svou malou dcerku spát u pedofilního učitele Petra Dostála. Rozhodnutí soudu zatím není pravomocné, informoval portál Novinky.cz

Obžalované matce přitom hrozilo až 15 let za mřížemi. Soud nakonec uvěřil tomu, že obžalovaná o detailech přespávání nevěděla. S tím nesouhlasila státní zástupkyně Barbora Kvášová. "Obžalovaná jednala naprosto nemateřsky a i nelidsky. Věděla o tom, že její dcera je pohlavně zneužívána, navzdory tomu ji tam posílala," řekla podle portálu Novinky.cz žalobkyně. 

 

U výše trestu navíc soud přihlédnul k tomu, že ze strany ženy nešlo o úmyslné jednání, ale o nedbalost. Stejný trest už žena dostala v únoru, vrchní soud ale vrátil případ k novému projednání.

 

Matka měla čtyřicetiletému učiteli tance Petru Dostálovi svěřovat svou šestiletou dceru i přesto, že věděla, že je pedofil. Docházet mezi nimi mělo i k intimnostem. 

 

 

Muž s holčičkou chodil do restaurací a vystupovali jako pár. Matce dívky tvrdil, že je holčička jeho životní láskou a že s klasickou souloží počká do jejích patnácti. Plánoval si ji vzít a mít s ní děti.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.