Domácí + politika (Středa, 11. prosince 2019 10:57:17)

Dívka (9) se přiškrtila v lanovém parku, policie nikoho neobvinila

Policie odložila případ devítileté dívenky, která se málem uškrtila v lanovém parku na Klatovsku počátkem července. Kriminalisté totiž nezjistili, že by instruktoři jakkoliv pochybili, nejedná se tedy o trestný čin.

Chybělo málo, aby devítiletá dívka v lanovém centru na Klatovsku přišla o život. "Chybně si připnula dvě zajišťovací karabiny celotělového postroje při sjezdu na madle a došlo k zaseknutí pojezdové lanovky," napsala mluvčí policie Dana Ladmanová.

 

Vyděšená holčička se madla pustila, přičemž došlo k napnutí lan a sevření jejího krku. Před uškrcením dívku zachránili svědci, kteří okamžitě zareagovali.

 

"Přistavili žebřík a přidržovali dívenku, aby se sevření lan uvolnilo a další muž k ní přeručkoval a odřízl lana. Dívku na místě ošetřovali občané, následně byla převzata do péče záchranné služby a letecky transportována do nemocnice v Plzni," uvedla Ladmanová.

 

 

Kriminalisté začali případ prověřovat jako podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Nyní jej ale odložila, protože nezjistila, že by se jednalo o trestný čin. "Policisté prověřovali i skutečnost, že v lanovém parku dva instruktoři nezajistili její bezpečnost. Nebylo ale zjištěno pochybení instruktorů při proškolení dívenky ani zanedbání dohledu nad její bezpečností," dodala Ladmanová.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.