Domácí + politika (Středa, 11. prosince 2019 11:00:16)

Drsná pomsta, na revizora v civilu si útočníci vzali nůž i obušek

Policisté řeší případ napadení revizora plzeňských dopravních podniků. Na muže, který utrpěl zranění a je v pracovní neschopnosti, měli zaútočit tři lidé nožem a obuškem v době, kdy nebyl ve službě.

Revizora napadli útočníci v době jeho volna v tramvaji. A podle Plzeňských městských dopravních podniků se jednalo zřejmě o mstu. Jednoho z pachatelů měl totiž revizor před několika dny pokutovat za černou jízdu.

 

Hned následující den ho bez jízdenky zase nevpustil do tramvaje. Vyslechl si tehdy výhrůžky. Pár hodin poté, když už byl po službě, jel revizor za svou přítelkyní. A v tramvaji se setkal s pokutovaným pasažérem. Ten ve společnosti dalších dvou známých začal na revizora pokřikovat, venku pak revizora útočníci napadli a zranili.

 

"Nejprve pachatelé zaútočili na našeho revizora obuškem a slzným plynem. Čemuž se náš revizor ubránil. Ale poté, co vytáhli ještě nože a injekční stříkačku, tak už revizor pouze ustupoval a čekal do příjezdu policie České republiky," popsal mluvčí Plzeňských městských dopravních podniků René Vávro.

 

 

Revizor utrpěl poranění lokte, kotníku a modřiny na hlavě. Zůstává v pracovní neschopnosti. "Policisté se věcí začali zabývat. A ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a trestného činu nebezpečného vyhrožování," sdělila mluvčí policie Veronika Hokrová.

 

Letos se v Plzni jedná podle informací dopravních podniků o první vážnější případ napadaného revizora. V loňském roce se obětí útoků stalo 8 revizorů.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.