Domácí + politika (Středa, 11. prosince 2019 10:59:57)

Brno nestíhá sklízet ovoce, lidé si ho mohou přijít natrhat zdarma

Zaměstnanci brněnských městských částí nestíhají očesávat dozrálé ovoce z obecních stromů. To pak končí přezrálé nebo shnilé na zemi. Radnice proto nabízejí lidem možnost natrhat si ovoce pro vlastní potřebu.

Místo ovoce, které končí na chodnících a pod koly aut, meruňkové knedlíky nebo višňový džem. Obyvatelé Brna teď mají možnost natrhat si ovoce ze stromů na obecních pozemcích.

 

Radnice díky tomu ušetří výdaje za úklid ulic i pracovní síly. Hnijící ovoce navíc láká do obydlených částí vosy. Podle starosty Bohunic je to prospěšné pro obě strany.

 

Například v Židenicích si mohou lidé zajít pro meruňky do psího výběhu. Třešně zase najdou v parku na Bílé hoře. Vedení radnice tam nechalo před lety vysadit zhruba 20 stromů. Radní tak chtěli navrátit parku jeho původní podobu.

 

Pro městské ovoce můžou zajít lidé i na Lesnou. Tam byly stromy původně součástí sadů a zahrad. Část ale zůstala i mezi novými domy. Radnice uvítá, když tuto možnost lidé využijí.

 

 

Na Lesné je v plánu i další výsadba stromků, konkrétně půjde o jabloně a třešně. Sázet se začne už letos na podzim. Ovocné stromy pak prý brzy přibudou i v Husovicích.

 

Většina obyvatel možnost nasbírat zadarmo obecní ovoce vítá. Části se pak nelíbí, že na stromy lezou děti, které se mohou zranit.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.