Domácí + politika (Čtvrtek, 12. prosince 2019 7:49:16)

Češi pomáhají dětem zavražděné ženy. Poslali jim už přes milion

Město Rychnov nad Kněžnou vyhlásilo veřejnou sbírku pro tři děti, kterým vlastní otec zavraždil matku v restauraci. Tragická událost zasáhla širokou veřejnost, za dva dny už lidé přispěli více než milion korun.

Cílem veřejné sbírky je podpořit sourozence, kteří se ocitli ve složité životní situaci. "Díky Vám všem, kteří se rozhodnete přispět, jim můžeme společně zajistit možnost dostudovat a ve složitém období dospívání podpořit jejich budoucnost," je napsáno na facebookové stránce Žijeme Rychnovem.

 

Pořadatelé nečekali, že se vybere tak vysoká částka, navíc v tak krátkém čase. "Aktuální částka na veřejné sbírce je 1.243.243,- Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli. Už brzy bude transparentní účet veřejně dostupný na webových stránkách České spořitelny. Dle smluvních podmínek mají na zveřejnění 10 pracovních dní," je napsáno na facebooku.

 

Transparentní účet je vedený u České spořitelny a.s., jeho číslo je: 8296512/0800.


Vraždu manželky podle dcery Miloslav dlouhou dobu plánoval. "Celá tato chladnokrevná vražda byla předem naplánovaná a nejednalo se o žádný zkrat při hádce. Připravil nás o toho nejdůležitějšího člověka na celém světě a my nemáme ponětí, co si teď bez maminky počneme," napsala dcera.

 

 

Tragická událost se stala minulý čtvrtek večer v Rychnově nad Kněžnou. Bývalý novinář měl svou manželku zastřelit poté, co mu oznámila, že se s ním chce rozvést. Údajně ji střelil do hlavy legálně drženou zbraní. K vraždě se hned přiznal, zřejmě tak stráví dlouhé roky ve vězení. Děti tak přišly o oba rodiče.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.