Domácí + politika (Čtvrtek, 12. prosince 2019 7:48:10)

Policie vyrazila na partu grázlů na Letnou! Jednoho z nich zadržela

Policie znovu vyrazila do Letenských sadů, kde v posledních dnech řádí parta výtržníků. Mají okrádat a mlátit mladší děti. V rámci akce se jim podařilo dopadnout jednoho z mladíků, který měl napadnout čtnáctiletého chlapce a zranit ho.

Policisté provedli v pátek zátah na Letenské sady, kde se má scházet parta mladých grázlů. Ti pak útočí a okrádají další děti, které si přišly do sadů zajezdit například na skateboardu.

 

"Přibližně padesátka policistů opět zkontrolovala část parku, kde se mladiství a nezletilí scházejí. Tentokrát jich bylo na místě cirka padesát a každý komu ještě nebylo osmnáct let, se musel podrobit dechové zkoušce,“ uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

 

U tří z nich pak naměřili půl promile alkoholu. "Policisté proto vyrozuměli jejich zákonné zástupce a následně budou informovat orgán sociálně právní ochrany dětí," doplnil Daněk. V oblasti se také zvýšily policejní hlídky a díky tomu se měla trestná činnost zlepšit. "Nicméně i tak bude zvýšený výkon služby trvat dál," dodal mluvčí.

 

 

Během akce se jim také podařilo dopadnout šestnáctiletého mladíka z Benátek nad Jizerou, který na začátku července napadl dva čtrnáctileté chlapce. Oba měl zbít a jednomu ukrást skejt. 

 

"Případ byl kvalifikovaný jako výtržnictví, za což v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. U mladistvého je pak trest poloviční," vysvětlil Daněk. 

 

Podívejte se na reportáž o napadení chlapců na Letné:

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.