Domácí + politika (Úterý, 12. listopadu 2019 17:11:19)

Lidé u stavby se už týdny pořádně nevyspali! Firma pracuje v noci

Obyvatele brněnských částí Komín a Bystrc budí v noci hluk. Firma, která připravuje místní kamenolom na stavbu bytů, místo ve dne pracuje hlavně v noci. Důvodem má být hustá denní doprava. Firma teď slíbila, že stížnostem místních vyhoví a noční práce ukončí.

Posledních několik týdnů se v domech a bytech v okolí brněnského kamenolomu nedá spát. Místní si stěžují na hluk, který končí mnohdy až kolem páté hodiny ranní. Děti se budí ze spánku a v bytech se třesou zdi.


Důvodem je příprava místního kamenolomu na bytovou výstavbu. Momentálně probíhá úklid areálu a vývoz suti. Firma Agrocentrum Hrušovany ale zvolila netradiční postup. Kvůli uzavírce mostu přes Žabovřeskou ulici končily náklaďáky se sutí v dlouhých kolonách. A tak jednatel firmy nařídil zaměstnancům pracovat v noci. Prý kvůli dopravní situaci neměl na výběr.


Hluk se ale nese na kilometry daleko a lidé, kteří během léta větrají, pak nemůžou spát. Na radnicích sousedních městských částí Komín a Bystrc se hromadily stížnosti občanů a lidé na místo kvůli rušení nočního klidu několikrát volali i policejní hlídku.

 


Po výzvě Komínské radnice slíbil jednatel firmy, že noční práce okamžitě ukončí. V noci údajně pracovali už během ledna, ale to měli lidé ještě zavřená okna a nikomu to nevadilo. Podle jednatele firmy mají práce skončit do týdne.


Výstavba komplexu by mohla začít během příštího roku. Na místě má vzniknout až stovka nových bytů.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.