Domácí + politika (Úterý, 12. listopadu 2019 17:08:49)

Českem se přehnaly silné bouřky! Déšť zatopil domy, bahno ulice

Po pár dnech klidu se do Česka opět vrátily bouřky. Ty napáchaly ve středu škody hlavně ve východní části republiky. Hasiči měli nejvíce napilno na Vysočině a v Olomouckém kraji. Silné bouřky by měly udeřit i ve čtvrtek, výstraha meteorologů platí až do 23 hodin.

Bouřky se ve středu odpoledne objevily na mnoha místech republiky, nechyběly kroupy nebo přívalový déšť. Voda z polí zatopila například několik domů v obci Laškov na Prostějovsku nebo v obci Čechy pod Košířem.

 

"Pokud občané potřebují vyčerpat sklep popřípadě pomoci jinou činností kontaktujte hasiče, kteří jsou momentálně v ulici k dispozici," znělo místním rozhlasem.

 

 Po krupobití v Zelenči.

 

Silná Bouřka se prohnala i na Vysočině a to konkrétně na Žďársku. V Novém Městě na Moravě voda s bahnem vyplavila ulici a bahno zůstalo i na vozovce

 

V obci Křoví zase voda s bahnem vyplavila několik domů - a to hlavně sklepy. Silný proud trhal i dlažbu. Celkově hasiči vyjížděli na Vysočině zhruba ke stovce zásahů. Šlo hlavně o čerpání vody ze sklepů a odstraňování spadlých stromů.

 

 

Silné bouřky doprovázené kroupami a přívalovými dešti nás čekají také ve čtvrtek. Výstraha meteorologů je platná až do 23:00. Varování platí pro Jihočeský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský kraj a pro Vysočinu. 

  

Už minulý týden trápily Českou republiku silné bouře, které za sebou zanechaly citelné škody.

 

 

Předpověď počasí:


 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.