Domácí + politika (Čtvrtek, 28. května 2020 16:50:31)

Prezidentská flotila znovu vypluje! Miloš Zeman se chystá na Vysočinu

Prezident Miloš Zeman stráví i letos v rámci své dovolené několik dnů na své chalupě na Vysočině. Televizi Nova to řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Dovolená prezidentovi začne zhruba za 14 dnů, po oficiální návštěvě Kraje Vysočina.

Novoveselský rybník bude nejspíš znovu v obležení místních i prezidentské ochranky. Miloš Zeman totiž i letos bude pár dní vegetit na své chalupě v Novém Veselí a plavba na jeho legendárním člunu je tradicí.

 

"Těším se samozřejmě. To je každoroční obřad, který nevynechám do konce života," řekl Zeman před loňskou plavbou.

 

Prezident Miloš Zeman začne na Vysočina objímat stromy v rámci své dovolené 28. června. Kromě na člun určitě vyrazí jako každý rok i na nějaký výlet po okolí. Na místa kde to zná a má rád.

 

Jinak prezident dovolenou tráví hlavně ve své chalupě. Odpočívá a čte knihy. Kolik přesně dnů na Vysočině zůstane, zatím prý není rozhodnuto. Každopádně po dobu jeho pobytu se okolí promění v nedobytnou tvrz. Všude budou ostří hoši z ochranky. Od prezidenta se nehnou na krok.

 

 

Ještě předtím prezident Miloš Zeman absolvuje třídenní oficiální návštěvu Kraje Vysočina. "Oficiální návštěva kraje proběhne ve dnech od 25. do 27. června, pak následuje Nové Veselí," řekl pro TV Nova mluvčí Kanceláře prezidenta Jiří Ovčáček.

 

Během své cesty navštíví například Jihlavu, Humpolec, Okříšky, Vladislav nebo třeba Bystřici nad Pernštejnem. A na řadě těchto míst má v plánu setkat se i s občany.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.