Domácí + politika (Pondělí, 23. září 2019 7:15:54)

V Česku opět udeřily bouřky, některá místa zasáhlo krupobití

I v úterý do Česka dorazily bouřky, přestože byly výrazně slabší než ty, které řádily v pondělí. Nejsilněji udeřily zejména v okolí Ostravy, kde se dokonce objevily i kroupy. Bouřkám však ještě není konec, výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) stále platí.

Po pondělním běsnění se Česko i v úterý připravovalo na silné bouřky, které mělo doprovázet krupobití, přívalové deště a vítr. K večeru se místy sice bouřky objevily, jejich síla se těm pondělním ale nevyrovnala.

 

Udeřily nejprve na východním okraji republiky v okolí Ostravy, kde řádilo i krupobití. Slabší bouřky se vyskytly i na Rakovnicku.

 

Lidé by však měli být nadále obezřetní, výstraha totiž stále platí. Velmi silné bouřky hrozí Praze, Středočeskému, Plzeňskému, Karlovarskému, Ústeckému a Libereckomu kraji, a to od úterního odpoledne do středeční druhé hodiny ráno. Tatáž výstraha poté platí i od středečního poledne do 02:00 v noci ze středy na čtvrtek.

 

Přehnaly se ve vašem okolí silné bouřky? Své fotografie můžete posílat na zpravy@nova.cz nebo na profil TN.cz na facebooku.

 

Výstraha před silnými bouřkami poté platí pro Jihočeský kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj a Vysočinu od úterního odpoledne do středečních dvou hodin ráno a od středečního poledne do dvou hodin ráno ve čtvrtek.

 

V platnosti je rovněž výstraha před vysokými teplotami, které by měly překročit 31 °C. Pro Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj je platná od úterního odpoledne až do odvolání, v Praze, Středočeském, Královéhradeckém a Pardubickém kraji platí do středeční 20. hodiny.

 

 

"Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných vozidlech," radí ČHMÚ.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.