Domácí + politika (Pondělí, 13. července 2020 10:20:09)

Vlak se u Olomouce srazil s pračkou! Někdo ji nastražil na trať

Hasiči z Přerova vyjížděli v sobotu ráno k nehodě vlaku u Olomouce. Souprava najela do pračky, kterou někdo umístil na koleje. Uvnitř vlaku bylo v té době 25 cestujících, nikomu se nic nestalo. Případem se zabývá i policie.

Zatím není jasné, kdo a z jakých důvodů se rozhodl umístit pračku na koleje u Olomouce. Do ní pak v sobotu brzy ráno narazil osobní vlak, ve kterém cestovalo 25 lidí včetně strojvedoucího a vlakvedoucího.

 

"Dnes (8. června 2019) krátce před pátou hodinou ráno jsme přijali oznámení, že poblíž železničního přejezdu na ulici Holická v Olomouci prozatím neznámý člověk zanechal v kolejišti ležet pračku, do které následně narazil osobní vlak jedoucí z Prostějova na Olomouc," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

 

Na místo okamžitě vyjeli také hasiči Správy železniční dopraní cesty (SŽDC) z Přerova. "Jednotka aktuálně zasahuje u nehody vlakové soupravy s automatickou pračkou, nedaleko Olomouc hl. n.," informovali hasiči na svém facebooku.

 

 

Během nehody se naštěstí nikdo nezranil. "Věc šetříme pro podezření ze spáchání přestupku na úseku zákona o drahách," dodala Vybíhalová.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.