Domácí + politika (Pondělí, 13. července 2020 10:22:08)

Stuchlík končí v politice. Nemůžu věci měnit rychle, stěžuje si

Loňský kandidát hnutí ANO na pražského primátora a pražský zastupitel Petr Stuchlík se rozhodl skončit v politice. Podle něho se v ní nemůže posouvat k lepšímu a měnit věci rychle. Vrátí se zpátky k podnikání.

"Odcházím. Z politiky. Z hnutí ANO," oznámil v pátek pražský zastupitel Petr Stuchlík ve svém příspěvku na facebooku. Dále dodal, že politika nebyla taková, jak si představoval.

 

"Byla to mimořádná roční zkušenost. Ale stále hůř jsem se smiřoval s tím, že v politice na rozdíl od byznysu nemůžu věci rychle měnit a posouvat k lepšímu. Nešlo to," vysvětlil Stuchlík.

 

Podnikatel také poděkoval všem, kteří s ním spolupracovali. "Budu vám držet palce. A také respekt všem, kteří se politice věnují, v Praze i jinde: je to opravdu těžké řemeslo," doplnil politik. Své rozhodnutí už také řekl premiérovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi.

 

 

Příští týden Stuchlík rezignuje na svůj mandát v pražském zastupitelstvu a vrátí se opět k podnikání. Loni byl přitom kandidátem hnutí na pražského primátora a ještě letos v únoru se chtěl postavit do čela její pražské buňky.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.