Domácí + politika (Pondělí, 13. července 2020 9:33:59)

Zápach, plíseň a špína! Řidič si v pražském hotelu užil noc hrůzy

Po náročném dni, kdy člověk veze autobus plný turistů, má nárok na pořádný odpočinek. Toho se však nedostalo maďarskému řidiči Gaboru Nagyovi, který se chtěl ubytovat v jednom z pražských hotelů.

Třicet let za volantem autobusu, dvacet let již vozí turisty do České republiky. Profesionální řidič Gabor Nagy z Maďarska měl za sebou další dlouhou cestu a chtěl si pořádně odpočinout. Měl sjednaný pokoj v pražském hotelu Aron, po příchodu se však zděsil.


“V koberci byla plíseň. Pokoj zapáchal. Nešlo jej vůbec vyvětrat, protože se okno nedalo otevřít,“ popsal Nagy. S něčím takovým se prý ještě nesetkal.


Když si přišel stěžovat na recepci, podle jeho slov s ním recepční nejednal příliš slušně. Jiný pokuj mu dát nechtěl, prý si může jít hledat jiné ubytování.

 


Nagy se příliš dobře cizím jazykem nedomluví, navíc bylo již po osmé večer a to se jiné ubytování hledá dost špatně. Naštěstí se mohl pro pomoc obrátit na tlumočnici. Ta však byla z Příbrami a do Prahy se dostala až následující den.


Nagy tak musel v pokoji přespat. Ze snímků, které pořídil, je vidět nečistota v koupelně, popraskaná omítka a zřejmě i zatékající okno. V pokoji byla také vrstva prachu, Nagy kus otřel, aby byl vidět rozdíl.

 


Redakce TN.cz kontaktovala hotel s žádostí o vyjádření. Podle Hany Čermákové byl hotel plně obsazený a padlo tak rozhodnutí využít náhradní pokoj.


“Nebylo možné hned v noci pana Gabora Nagyho přestěhovat, bylo mu slíbeno, že ho přestěhujeme následující den. Pokoj, kde byl ubytovaný, běžně nepoužíváme, jenom ve výjimečných případech. Situaci jsme s hostem vyřešili, byla mu vrácena celá částka za ubytování. Velice se omlouváme za vzniklou situaci,“ uvedla Čermáková.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.