Domácí + politika (Pondělí, 25. května 2020 4:06:36)

Stát dá obcím miliardu na byty pro potřebné, učitele či policisty

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) už za pár dní spustí nový dotační program Výstavba. Stát rozdá obcím miliardu korun na sociální bydlení či výstavbu bytů pro společensky prospěšné profese.

Žádosti o peníze bude od pondělí vyřizovat Státní fond rozvoje bydlení. Výzva není časově omezená, takže si obce mohou vše v klidu promyslet a nastudovat.


"Tímto programem reagujeme na kritickou situaci v některých regionech a na nutnost přijít s rychlým, přímočarým řešením, na zlepšení dostupnosti bydlení," vysvětlila ministryně Klára Dostálová.


Resort přitom nechce jen podporovat výstavbu na zelené louce, ale i rekonstrukci už hotových budov. Podle Dostálové právě obce nejlépe vědí, kdo u nich žije a kdo potřebuje pomoc. "Může se tedy jednat například o seniory či o matky samoživitelky," dala příklady Dostálová.

 


Kromě sociálního bydlení půjdou peníze i na nájemní byty pro domácnosti veřejně prospěšných profesí, kam spadají například lékaři, policisté nebo učitelé.


"Pro letošní rok má Státní fond rozvoje bydlení připravenu celkem jednu miliardu korun - z toho na sociální byty 650 milionů a na úvěry 350 milionů korun," upřesnil mluvčí ministerstva Vilém Frček.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.