Domácí + politika (Neděle, 24. května 2020 23:48:29)

Rány pěstí a kopance! Objevilo se další video z brutální bitky dětí

Na veřejnost pronikla další videonahrávka, která zachycuje násilí mezi dětmi. Chlapec v Mladé Boleslavi zaútočil pěstmi a kopanci na školáka, který se nedokázal bránit. Případ už vyšetřuje policie.

Chlapec na videu přichází ke své oběti. Bez varování školáka, který je skoro o hlavu menší, zasypává pěstmi. Je to nerovný boj. Napadený chlapec padá k zemi. Od mladého útočníka ještě schytá pár kopanců. Video televize Nova ukázala psychiatrovi.

 

"Je to psychopat, který trápí mladší, menší, slabší. A je to potenciálně velmi nebezpečný člověk," hodnotil záběry psychiatr Karel Moravec.

 

Ani jeden z přítomných chlapců napadenému neměl snahu pomoct. Video jeden z nich měl dát na sociální síť.

 

"Mladoboleslavští policisté se po získání krátkého videozáznamu začali touto věcí okamžitě zabývat," potvrdila policejní mluvčí Eva Hašlová.

 

 

V únoru letošního roku také v Mladé Boleslavi dvě dívky napadly pěstmi a kopanci do hlavy školačku, která se ani nebránila. O měsíc později policisté jednu z útočnic obvinili.

 

Podle policejní mluvčí Lucie Novákové byla dívka obviněna z výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Dívce hrozí až rok a půl vězení.

 

Právě Mladá Boleslav se stala vůbec prvním městem v České republice, které se rozhodlo rázně zakročit proti mladým agresorům. Chce jim zakázat vstup do problematických zón, například do obchodních domů - tedy do míst, kde by mohlo docházet k bitkám.

 

 

"Vzkaz je takový: Nedělejte bitky, poněvadž budete trestáni. Nikdo tady ve městě to nebude tolerovat," řekl v dubnu TV Nova vedoucí oddělení bezpečnosti a prevence kriminality mladoboleslavského magistrátu Vladislav Král.

 

Pokud policie mladého agresora ze záběrů najde, radnice bude mít poprvé možnost vykázání použít. Oběti násilí v tak útlém věku mohou podle psychologů utrpět posttraumatickou poruchu. Nezvladatelný strach je může pak provázet po celý život.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.