Domácí + politika (Pátek, 23. srpna 2019 6:37:43)

Kamarádi vyrazili na výlet a nabourali! Nebylo jim ani sedm let

Dva sotva desetiletí chlapci ze Svitav vzali rodičům auto a vyrazili po rušné silnici první třídy na projížďku. Ujeli několik kilometrů a cestou nabourali jeden vůz. Případ kromě policie vyšetřuje i sociálka.

Dva kamarádi si pro svoji projížďku vybrali ten nejhorší čas. Na cestu vyrazili v páteční špičce, a to ještě po silnici, která je široko daleko jedna z nejrušnějších.

 

Po ulici Tomáše Garrigua Masaryka jezdí denně tisíce aut i kamionů. Policie zatím pracuje s verzí, že rodiče o této klukovině neměli vůbec tušení. Chlapci mladší sedmi let vzali klíče od vozidla, nastartovali a vyrazili.

 

Vzápětí nabourali do jiného stojícího auta, nicméně pokračovali dál. Majitelka poškozeného vozidla si ujíždějícího řidiče okamžitě všimla a zavolala policisty. Hoši mezitím ujeli ještě tři kilometry a nakonec zastavili v ulici Olbrachtova. Pak utekli.

 

 

Policisté ve spolupráci s městskou policií ale děti vzápětí našli. Kdyby chlapcům bylo osmnáct let, za toto neoprávněné vypůjčení auta by mohli u soudu dostat dva roky vězení. Jelikož jsou ale nezletilí, policie případ nakonec nejspíš odloží.

 

Ovšem rodiče budou muset hodně vysvětlovat úředníkům ze sociálky a taky patrně budou muset platit škody. Na jejich autě, které mají prý jen vypůjčené, je to pět tisíc korun, na nabouraném zhruba deset.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.