Domácí + politika (Čtvrtek, 20. února 2020 16:18:34)

S Postráneckým se rozloučily stovky lidí. Dorazila i řada hvězd

Češi se naposledy rozloučili s oblíbeným televizním, filmovým a divadelním hercem Václavem Postráneckým. Obřad se konal v Národním divadle (ND) a dorazila na něj celá řada známých osobností, mezi nimi i František Němec, Ondřej Brzobohatý, Naďa Konvalinková nebo Jiřina Bohdalová.

Budova divadla, před kterou se tvořily obří fronty, se pro veřejnost otevřela v půl jedenácté, kdy byli lidé vpuštěni dovnitř. Tam se mohli poklonit u rakve Václava Postráneckého a zanechat mu tam květiny. Ceremoniál jako takový začal hodinu před polednem.

 

Rozloučit se s velikánem přišla i spousta známých tváří - Naďa Konvalinková, Hana Maciuchová, Jiřina Bohdalová, Josef Somr, Ondřej Brzobohatý, Simona Postlerová nebo David Matásek.

 

 

"Měl jsi vzácný dar humoru, pro který tě diváci milovali," vzkázala Postráneckému při smuteční řeči herečka Taťjana Medvecká. Na kolegu vzpomínal i herec František Němec.

 

 

"Díky za tu cestu, za tu pouť za divadlem a k divadlu. Šli jsme s tebou, prošoupali nejeden střevíc, natloukli si i kolena, ale byla s tebou i legrace. Tvořit s tebou byla radost a vášeň. Sbohem," promluvil Němec.

 

 

Projev měli i Postráneckého kolegové z Národního divadla. Mezi jednotlivými výstupy na plátně promítali jeho fotografie a ukázky z filmů, ve kterých hrál. Krásné a dojemné rozloučení Postráneckému přichystal zpěvák Ondřej Brzobohatý. Zazpíval mu píseň It might be you z filmu Tootsie a zahrál na křídlo.

 

 

Obřad trval necelou hodinu. Krátce před polednem vynesli za potlesku rakev z budovy Národního divadla. "Měla jsem to štěstí, že jsem s ním často hrála. Byl to báječný kolega, se kterým byla obrovská legrace. Byl to profesionál a skvělý parťák. Mám opravdu skvělé vzpomínky," řekla po obřadu Taťjana Medvecká.

 

 

Václav Postránecký zemřel na začátku minulého týdne v rodinném kruhu. Bylo mu 75 let. Diváci si ho mohou pamatovat především z legendární komedie S tebou mě baví svět, hrál i v Bobulích a ztvárnil řadu postav v televizi a v divadle.

 

Pusťte si reportáž z minulého týdne:

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.