Domácí + politika (Neděle, 31. května 2020 12:46:06)

V Plzni vypukl požár na internátu. Pohotový student zabránil neštěstí

K požáru na internátu vyjížděli v podvečer hasiči v Plzni. V osmém patře budovy na Karlovarské ulici ze zatím neznámých důvodů vzplál odpadkový koš. Jeden student se při pokusu požár uhasit zranil.

K nahlášenému požáru v budově internátu střední průmyslové školy dopravní v Karlovarské ulici v Plzni vyjížděli hasiči krátce před šestou hodinou večer.

 

V budově bylo v tu dobu několik desítek studentů, kteří se na internát vraceli z víkendu. Na místo vyjely tři jednotky hasičů. Po příjezdu zjistily, že hoří v osmém patře panelového domu. V tu dobu už byli všichni studenti mimo budovu.

 

"Evakuace proběhla ze sedmého a osmého patra. Proběhla před příjezdem jednotek. O to se postarali zaměstnanci internátu," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

 

Hořet začal odpadkový koš na chodbě. Ještě před příjezdem hasičů se oheň pokusil uhasit jeden ze studentů pomocí hydrantu. Při záchranné akci si zranil ruku. Oheň se ale díky jeho pohotovému jednání nerozšířil na další část budovy a nezpůsobil tak větší škody.

 

 

O víkendu plzeňští hasiči zasahovali také u požáru dřevěné boudy vedle čerpací stanice na Zborovské ulici. Plameny se hasičům podařilo rychle uhasit. Příčinu obou požárů zjišťují hasiči. Případy se zabývají také policisté.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.