Domácí + politika (Pondělí, 25. května 2020 3:06:28)

Česko zasáhnou přízemní mrazíky, koncem týdne ale bude až 25 °C!

Začátek týdne bude pořádně chladný, ke konci týdne se ale konečně dočkáme oteplení. Od čtvrtka začnou teploty výrazně stoupat, v neděli se dokonce vyšplhají až na 25 stupňů.

Začátkem týdne bude do Česka proudit studený vzduch ze severu doprovázený přízemními mrazíky a silným větrem. Ve druhé polovině týdne se ale začne postupně oteplovat od východu až jihovýchodu. Celý týden by mělo pršet.

 

Pondělí

Pondělní počasí bude chladné, nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 6 a 2 stupni, na západě dokonce klesnou až k nule a objeví se přízemní mrazíky. Nejvyšší teploty budou mezi 8 až 12 stupni.

 

Ojediněle by se také měly objevit přeháňky nebo déšť, v horách nad tisíc metrů může dokonce sněžit. Zejména na východe bude foukat silný vítr, místy s nárazy dosáhne rychlosti 55 km/h.

 

Úterý

Ani úterní počasí nás nezahřeje - noční teploty se budou pohybovat mezi 3 až -1 stupněm, doprovázet je budou opět přízemní mrazíky. Nejvyšší teploty přes den budou mezi 7 až 11 stupni.

 

Obloha bude oblačná až zatažená, déšť se bude postupně z východu rozšiřovat i na západ. Na horách může i zasněžit. Zpočátku bude foukat mírný vítr, postupem dne ale zesílí v nárazech až na 55 km/h.

 

Středa

I středeční obloha bude oblačná až zatažená s občasným deštěm a přeháňkami. Noční teploty budou mezi 7 až 3 stupni, přes den stoupnou na 8 až 12 stupňů, na jihovýchodě až 15 stupňů. I ve středu bychom měli podle meteorologů počítat se silným větrem.

 

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek se konečně začne trochu oteplovat. Denní teploty se vyšplhají na 14 až 18 stupňů, v noci se budou pohybovat mezi 9 až 5 stupni.

 

I ve čtvrtek by mělo pršet, ojedině se dokonce objeví i bouřky. Postupně se na východě a jihovýchodě začnou mračna protrhávat a srážek ubyde.

 

Pátek

Místy sice bude polojasno, ani v pátek se ale Česku déšť nevyhne. Doprovázet ho budou i ojedinělé bouřky. V noci budou teploty od 10 do 6 stupňů, přes den stoupnou na 15 až 19 stupňů.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

 

Víkend

O víkendu se bude nadále oteplovat. V sobotu budou noční teploty mezi 11 až 7 stupni, přes den dosáhnou 18 až 22 stupňů. Bude oblačno až polojasno s přeháňkami, objevit se mohou i bouřky.

 

I neděli budou doprovázet přeháňky a bouřky. Teploty se přes den vyšplhají na 21 až 25 stupňů. V noci klesnou na 11 až 7 stupňů.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.