Domácí + politika (Neděle, 31. května 2020 12:19:39)

Do Česka se přihnal silný vítr, na horách zase začalo sněžit

V neděli nás po přechodu studené fronty čeká podle meteorologů zesílení větru, ten může v nárazech dosahovat rychlosti až 20 metrů za sekundu. Se studeným větrem i výrazně poklesne teplota, v noci může být kolem nuly, očekává se, že se objeví ranní mrazíky. Už v neděli dopoledne začalo ve vyšších polohách sněžit.

Po pár teplých dnech opět nastal čas obléknout bundy a svetry, zdá se totiž, že se do Česka vrací zima. Už v neděli dopoledne se ve vyšších polohách opět objevovalo sněžení. Čerstvý sníh napadl například v okolí Luční boudy.

 

S přechodem fronty také zesílí vítr, který bude podle Českého hydrometeorologického ústavu vát rychlostí čtyři až devět metrů za sekundu, v nárazech může na horách dosahovat rychlosti až 20 metrů za sekundu (70 kilometrů v hodině).

 

Srážkové mapy.

 

A podle meteorologů bude v noci na pondělí ještě větší zima. "V neděli bude přes střední Evropu k východu postupovat studená fronta a po jejím přechodu začne na naše území proudit studený vzduch ze severu. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 7 a 3 °C, na západě mohou klesnout až k 0 °C," informoval portál Meteopress.

 

 

Přes den se pak teploty vyšplhají na 9 až 13 stupňů. Studené počasí vydrží podle meteorologů až do úterý, od středy by se pak mělo začít mírně oteplovat.

 

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FKrkonose.eu%2Fvideos%2F434045564063385%2F&show_text=0&width=267

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.