Domácí + politika (Neděle, 31. května 2020 12:00:27)

Muž s majáčky v soukromém autě vyžadoval pokutu, trestu se vyhne

Bývalý příslušník cizinecké policie, který na Mělnicku zastavil řidiče, nespáchal trestný čin, když se snažil vybrat pokutu. Rozhodla o tom Generální inspekce bezpečnostních sborů, případ byl následně předán řediteli cizinecké policie, ten ale nyní o kázeňském potrestání rozhodnout nemůže.

Generální inspekce bezpečnostních sborů rozhodla, že se policista nedopustil žádného trestného činu, jeho jednání má znaky kázeňského přestupku, sdělila mluvčí GIBS Ivana Nguyenová portálu Novinky.

 

Případ byl následně předán řediteli cizinecké policie, ten ale kázeňský trest muži už dát nemůže. Policista si totiž podal žádost o propuštění a v dubnu od sboru odešel.

 

Bývalý příslušník cizinecké policie v březnu v soukromém autě s majáky zastavil řidiče, po kterém měl následně požadovat pokutu.

 

 

Muži se celá věc nezdála, pokutu zaplatit odmítl a chtěl si totožnost muže ověřit na tísňové lince. Na to však policista nepočkal, naskočil do svého vozu a z místa rychle ujel. Až později se potvrdilo, že nešlo o falešného policistu, ale o příslušníka cizinecké policie.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.