Domácí + politika (Neděle, 31. května 2020 11:15:06)

Kejklíř začal hořet při vystoupení na Svitavsku. Hasili ho diváci

Pětadvacetiletý kejklíř nezvládl svoji ohňovou show na studentském majálesu v Poličce na Svitavsku. Při polykání ohně se vážně popálil na horní polovině těla a v umělém spánku ho přepravil do nemocnice vrtulník. Ochlazovat ho museli lidé v budově radnice.

Kejklíři z vesnice poblíž Poličky se ošklivě vymklo z rukou jeho vystoupení s ohněm. Ještě den předtím svým příznivcům sliboval, že ukáže novou choreografii. V půl desáté dopoledne vstoupil na podium a při čísle s ohnivými loučemi náhle začal hořet.

 

Podle svědků mu chytla horní polovina těla, hořet začalo jeho oblečení i vlasy. Lidé na něj následně naházeli oblečení a postarali se o něj, dokud nepřijela záchranná služba. Ochlazovali ho v chodbě radnice. "Utrpěl popáleniny na obličeji, horních končetinách a hrudníku," sdělil TV Nova mluvčí záchranné služby Aleš Malý. Zdravotníci jej pak uvedli do umělého spánku.

 

"Ještě nikdy se mu to nestalo. Je v Brně na popáleninovém centru. Čekáme na informace," řekl redakci TV Nova jeho otec. "U podobných případů může dojít k tak zvanému inhalačnímu traumatu, kdy může dojít k vdechnutí horkého vzduchu a popálení dýchacích cest," upozorňují záchranáři.

 

 

Muž se tomuto umění věnuje několik let na profesionální úrovni. Případ si převzala policie, ta ale s největší pravděpodobností případ odloží, neboť nic nenasvědčuje tomu, že by za nehodou mohl být někdo jiný.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.