Domácí + politika (Neděle, 31. května 2020 12:09:03)

Se zbraní vykradl olomouckou poštu. Už ho mají policisté!

Týden unikal olomouckým kriminalistům muž, který na konci dubna loupil na poště v Olomouci. Z pobočky si odnesl několik tisíc. Nyní si však pro něj přišla policie, a to především díky svědectví lidí, kteří ho poznali na kamerách.

Policisté dopadli muže, který poslední dubnový den přepadl poštu v Olomouci. Byl ozbrojený a maskovaný a s uloupenými penězi pak utekl neznámo kam. "Kriminalisté zahájili trestní stíhání 42letého muže z Olomoucka, kterého obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupež," sdělil tiskový mluvčí Libor Hejtman.

 

Policistům značně pomohla i svědectví od lidí, kteří muže se zbraní poznali na záběrech z kamer. Muži zákona si pak v úterý 7. května pro něj přišli. "Byl vypátrán v okrajové části Olomouce," pokračoval Hejtman. K přepadení se pak přiznal.

 

 

Podle Hejtmana však nejde o jeho první zkušenost s porušováním zákona. "Byl v minulosti trestaný převážně pro majetkovou trestnou činnost," uvedl s tím, že jej k tomu nejspíš vedla finanční tíseň. Muž je ve vazbě, čeká ho soud a v případě prokázání viny mu hrozí až deset let vězení.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.