Domácí + politika (Neděle, 31. května 2020 13:06:15)

Infopanely pro Pražany nefungují. Kromě těch u budovy úřadu TSK

Informační panely v Praze, které měly původně sloužit jako digitální vývěsky, již nějakou dobu nefungují. Financovaní projektu “Smart City“ přitom šlo přímo z našich kapes.

Chytré infopanely, které jsou hned na několika místech v Praze, provozuje kromě jiných firem i Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK). "Panely několika různých typů jsme pořídili v letech 2015 a 2016," uvedla mluvčí společnosti Barbora Lišková.

 

Infopanely byly pořízeny jako pilotní projekt na zvýšení informovanosti, a to například o činnosti samotné TSK či MHD. Na panelu jste se tak mohli dozvědět například o stavu parkoviště P+R či o akcích Obecního domu.


Panely byly v provozu jen krátce. TSK je po pilotním užívání deaktivovala a své rozhodnutí odůvodnila tím, že automaty nikdo nepoužíval. Neaktivní panely se tak dodnes nachází na P+R Zličín, Černý Most či v Dolních Počernicích.

 


Dalším nefunkčním infopanelem je i ten na Žižkově, ke kterému se vyjadřoval tehdejší starosta Alexander Bellu na svém facebookovém profilu: “Chytré panely nám tu nefungují. To není žádná novinka a já se vůbec nedivím, že se zlobíte. Zlobím se totiž taky, protože i tady je na vině TSK.“


Bývalý starosta Prahy 3 dále konstatoval fakt, že TSK v době jeho působení nedodržovala sliby. “Po ukončení pilotního provozu, ve kterém se nám osvědčily jsme jako městská část souhlasili s tím, že si panely převezmeme a budeme je dále provozovat. A TSK je nám už více než půl roku není schopné předat,“ napsal na začátku roku 2018.


Ve svém příspěvku bývalý starosta Alexander Bellu popsal i průběh vyjednávání samotného panelu. TSK na začátku minulého roku městské části Prahy 3 přislíbila, že jim panely poskytne. Svůj slib však firma nedodržela, a tak je infopanel dodnes nefunkční.


Pět aktivních panelů ve vlastnictví TSK se aktuálně nachází pouze v jejich sídle.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.