Domácí + politika (Pátek, 24. ledna 2020 15:58:16)

Divadelní svět opustila další legenda! Zemřel Radomil Uhlíř

V pondělí zemřel herec, hudebník a režisér Radomil Uhlíř. O jeho úmrtí informoval na sociální síti dramaturg Vladimír Drápal Lábus. Herec při tom před pár dny oslavil teprve 62. narozeniny. Lidé si ho mohou pamatovat především z filmu Pupendo, Kouř nebo z divadla Sklep.

Radomil Uhlíř zemřel v pondělí, pouze pět dní po oslavě svých 62. narozenin. "Radomil Uhlíř dneska umřel. Měl jsem ho hodně rád!" napsal na facebook dramaturg Vladimír Drápal Lábus.

 

Lidé okamžitě začali posílat smutné vzkazy. "Tak to mě mrzí. Ještě před třemi týdny jsem ho viděla v cukrárně," uvedla Magdalena. "Obrovská škoda pro lidstvo, tak obrovská, jak obrovský byl on," napsal Lumír.

 

 

Na herce vzpomínal také režisér Jan Hřebejk. "Zemřel Radomil Uhlíř, tvůrce zenových vtipů a traktorista z Pražské pětky. Hrál nám v Pupendu, žák dr. Ivana Vyskočila. Po roce jeho abstinovaní, jsem se ho zeptal, jak funguje bez chlastu. Čekal jsem něco povzbudivějšího, než jeho nezaměnitelné: "Ale to víš, nepobavíš se...," zveřejnil Hřebejk na twitteru.

 

 

Herec se objevil v řadě filmů, například hrál v Pupendu, v Kouři, kde hrál drsného vyhazovače, a v Pražské pětce. Představil se také v několika rolích divadla Sklep. Momentálně vystupoval i s hudební skupinou MCH3, se kterou měl v plánu koncert za měsíc v Jamném u Českých Budějovic.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.