Domácí + politika (Pondělí, 20. ledna 2020 8:12:19)

Požár auta poškodil pražský tunel Mrázovka. Škoda jde do milionů

Kvůli rozsáhlému požáru auta musel být v pondělí před polednem uzavřen tunel Mrázovka v Praze. Důležitá dopravní tepna byla podle hasičů silně zakouřená. Na místo vyrazili i záchranáři, kteří vyslali kromě sanitek i posádku s doktorem a dokonce speciální vůz Atego. Po poledni se podařilo požár uhasit. Plameny ale poškodily i zabezpečení tunelu.

"V tunelu hoří osobní automobil v plném rozsahu, zasahujeme v dýchací technice. Jedna osoba, která se schovala v tunelové propojce, byla zachráněna," uvedl před polednem mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

Krátce po 12. hodině hasiči oznámili, že se požár podařilo uhasit. Kromě jednoho člověka, který se schoval v propojce mezi tubusy, nikoho dalšího v tunelu nenašli.

 

"Požár kromě automobilu poškodil i zabezpečovací systémy tunelu. Hasičský vyšetřovatel odhadl škody v řádech milionů korun," dodal mluvčí hasičů Martin Kavka.

 

 

Záchranáři preventivně vyslali do Mrázovky více jednotek. "Na místo jede speciální vůz Atego, inspektor, lékařská a dvě záchranářské posádky," uvedli na twitteru. Později upřesnili, že šestačtyřicetiletý muž, který se nadýchal zplodin, byl po nasazení kyslíkové terapie převezen do motolské nemocnice.

 

Tunel byl v obou směrech uzavřený, policisté vyzvali řidiče, aby využili objízdné trasy. Před půl druhou se podařilo otevřít tunel ve směru na Prahu 6. "Tubus ve směru na Prahu 5 bude zcela uzavřen ještě cca 2 hodiny," dodali policisté ve 13:20. Otevřít se jej podařilo okolo 15. hodiny.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.