Domácí + politika (Úterý, 23. července 2019 11:39:28)

Debata kandidátů skončila fiaskem! Přišel jen jeden z nich

Plánovaná debata obou kandidátů na ukrajinského prezidenta skončila fiaskem. Dorazila jen současná hlava státu - Petro Porošenko. Jeho soupeř, bavič Volodymyr Zelenskyj se debaty v neděli odmítl zúčastnit.

Atmosféra jako ze sportovního utkání - tribuny jsou zaplněné pěti tisíci diváky, nad jejich hlavami vlají ukrajinské vlajky. Někdo ale na olympijském stadionu v Kyjevě chybí - pultík pro Volodymyra Zelenského, vyzyvatele současného prezidenta, je prázdný.

 

"Pokud se sem bojí, každý den ho pozveme na všechny akce a mítinky, aby celá země viděla, koho si chce zvolit," řekl Petro Porošenko. 

 

Na stadion Porošenka pozval právě jeho protikandidát poté, co tradiční televizní debatu označil za sovětský přežitek. Prezident výzvu přijal, neshodli se ale na datu. Herec proto podle očekávání nedorazil - byl totiž o víkendu v Paříži, kde se setkal s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

 

 
Zelenskyj už dříve uvedl, že je připravený debatovat na stadionu až v pátek 19. dubna, dva dny před druhým kolem voleb. Porošenko slíbil, že opět dorazí. Včerejší vystoupení měl tak pevně v rukou Petro Porošenko. Na stadion ostatně přišli hlavně jeho příznivci.

 

V předvolebních průzkumech zatím vede Zelenskyj, který s politikou velké zkušenosti nemá. Porošenko je zkušený řečník a ztrátu chce dohnat právě účastí v debatách. Ukrajinci si nového prezidenta zvolí už v neděli.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.