Domácí + politika (Úterý, 23. července 2019 11:01:40)

Facebook postihl celosvětový výpadek! Trval přes tři hodiny

Sociální sítě facebook, instagram a whatsapp postihl v neděli rozsáhlý výpadek. Trval od poledne asi tři hodiny. Proč sociální sítě nefungovaly, zatím není jasné. Podle analytiků byl výpadek stejný jako před měsícem, kdy ho způsobily změny konfigurací na serverech Facebooku. Ten se k problému zatím nevyjádřil.

V poměrně krátké době šlo už o druhý plošný výpadek, který hlásili uživatelé facebooku po celém světě. Nefungoval ani intstagram a whatsapp, které společnost Facebook vlastní.

 

"Někteří lidé dnes mohli zaznamenat problémy s přihlášením do rodiny našich aplikací. Problém už byl vyřešen, omlouváme se za případné nepříjemnosti," uvedla společnost Facebook pro portál The Verge. Odborníci spekulují, že problém mohl souviset s připravovanou integrací všech tří sociálních sítí.

 

Problém měli převážně lidé s webovými verzemi, někteří si ale stěžovali, že jim nefungovaly ani aplikace. Výpadek postihl zřejmě uživatele po celém světě, nejčastěji ale potíže nahlašovali lidé v USA a Evropě. Česko byla jednou z nejzasaženějších zemí.

 

Mapa znázorňující hlášení o výpadku facebooku - nejčastěji problém nahlašovali lidé v Americe a Evropě.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Apr2019/2269479.jpg?d41d

 

Lidé se při blackoutu hromadně přesunuli na twitter. "Facebook i instagram opět spadly. Kdyby byl rok 2015, byl bych fakt naštvaný," napsal Gavin B. "Instagram spadl, whatsapp spadl, facebook spadl, všechny sociální sítě spadly, jen twitter jede dál. Twitter je královna!" žertuje Daddy.

 

 

 

"Facebook padá, honem si něco přej," zněla jedna z hlášek, která se opakovala na českém twitteru. "Když obepisujete lidi na facebooku, docela se hodí, když facebook funguje," stěžuje si Štěpán. "Je tu nějak moc živo. To zase nejede facebook a instagram, co?" napsala Daaé.

 

Podobný výpadek postihl společnost Facebook a další přidružené sociální sítě v polovině března. Kromě facebooku se týkal také instagramu a whatsappu. Problémy trvaly přibližně 24 hodin, nedotkl se ale všech uživatelů.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.